Polska — Austria [RELACJA NA ŻYWO] (2024)

Przegląd SportowyPiłka nożnaEuro 2024Reprezentacja Polski

Polska — Austria to niesłychanie ważny mecz Biało-Czerwonych na Euro 2024! Nasza reprezentacja nie może sobie pozwolić na porażkę, bo to dramatycznie obniży jej szanse na wyjście z grupy. Z drugiej strony Austriacy mogą powiedzieć to samo. To prawdziwa piłkarska bitwa w Berlinie!

Jan Juszczuk

wczoraj, 17:45

Polska — Austria [RELACJA NA ŻYWO] (28)

Biało-Czerwoni w pierwszym spotkaniu Euro 2024 niestety przegrali z Holandią 1:2. A to oznacza, że przeciwko Austrii walczą o bardzo ważne, wręcz kluczowe punkty! Zwłaszcza mając na uwadze, że w ostatnim meczu grupowym Polska zmierzy się z faworytem całego turnieju — Francją.

Porażka dzisiaj będzie dla nas koszmarnym wynikiem, bo sprawi, że wyjście z grupy, nawet z 3. miejsca, stanie się odległym marzeniem. Okazuje się, że remis też będzie złym rezultatem, bo sprawi, że Polska będzie musiała prawdopodobnie pokonać Francję w ostatnim meczu fazy grupowej, by liczyć na awans dalej.

Austriacy natomiast nie potrafili przeciwstawić się Trójkolorowym i przegrali 0:1 na otwarcie Euro 2024, dlatego są w tej samej sytuacji, co Polska.

Dzisiejsi rywale Biało-Czerwonych pokazali z Francją, że grają bardzo mocno, bardzo agresywnie i w żadnej sytuacji nie odstawiają nogi. Dlatego dziś zespół Michała Probierza musi być gotowy na ciężką, fizyczną, wymęczającą walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Gramy!

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Euro 2024 Polska — Austria i śledzenia wyniku live. Drugi mecz "polskiej" grupy: Holandia — Francja odbędzie się jeszcze w piątek, o godz. 21.00.

Pierwsza połowa 1 - 1

• 30' Krzysztof Piątek
  • 53' Bartosz Slisz
  • 62' Jakub Moder
  • 65' Robert Lewandowski
  • 77' Wojciech Szczęsny
  • 9' Gernot Trauner
  • 56' Patrick Wimmer
  • 66' Christoph Baumgartner
  • 70' Marko Arnautović
  • 78' Marko Arnautović
7 Marko Arnautović gol w minucie 78' żółta kartka w minucie 70' 7
{number} {name} gol w minucie {goal} penalty in a minute {penalty} żółta kartka w minucie {yellowCard} czerowna kartka w minucie {redCard} blue card in a minute {blueCard} rzut karny w minucie {penaltyKick} gol po karnym w minucie {penaltyKickGoal} brak gola po karnym w minucie {penaltyKickMiss} zmiana w minucie {changes} wejście na murawę w minucie {changeIn} zejście z murawy w minucie {changeOut} rzut rożny w minucie {cornerKick} kontuzja w minucie {contusion} czas {time} {number}

{{heat}}

{{players.0.helmet}} {{players.0.name}} {{players.0.points}} {{heatResult.firstTeam}}:{{heatResult.secondTeam}}
{{players.1.helmet}} {{players.1.name}} {{players.1.points}}
{{players.2.helmet}} {{players.2.name}} {{players.2.points}}
{{players.3.helmet}} {{players.3.name}} {{players.3.points}}

{{message}}

Witamy w relacji!

Już dziś o godz. 18.00 w Berlinie reprezentanci Polski rozegrają drugie spotkanie podczas Euro 2024. Rywalem Biało-Czerwonych będą Austriacy, a mecz ma gigantyczną stawkę dla obu stron.

Biao-Czerwoni wczoraj odbyli oficjalny trening na murawie Stadionu Olimpijskiego w Berlinie, a pod hotelem niesamowite przywitanie zgotowali im kibice.

twitter.com

twitter.com

Mecz w Berlinie będzie miał nie tylko kolosalne znaczenie dla losów naszej kadry na Euro 2024, ale również w kontekście... walki o awans na mistrzostwa świata w 2026 r.

twitter.com

Kibiców wciąż elektryzuje powrót Roberta Lewandowskiego do gry w naszym zespole i to, kto zagra od pierwszej minuty. Jak może wyglądać wyjściowe zestawienie na spotkanie z Austrią? Pokusił się o to Dariusz Dobek.Michał Probierz znów może zaskoczyć!

twitter.com

Takie sceny wczoraj oglądaliśmy pod hotelem Polaków w Berlinie:

Tymczasem znana jest już reprezentacyjna przyszłość Roberta Lewandowskiego. I to niezależnie od wyniku kadry w Euro 2024.

A Berlin szykuje się na najazd biało-czerwonych kibiców. Na trybunach ma zasiąść prawie... 30 tys. polskich fanów!

Przed piątkowym starciem w Berlinie statystyki przemawiają po stronie Biało-Czerwonych. Austriacy na kolejną wygraną z Polską czekają już... 30 lat.

Eksperci programu "Misja Euro" zwrócili też uwagę na statystyki Roberta Lewandowskiego w ostatnich miesiącach w reprezentacji Polski. Są one zaskakujące.

Tymczasem Zbigniew Boniek w wyjściowym składzie nie widzi miejsca dla Roberta Lewandowskiego.

Odliczamy powoli ostatnie godziny do pierwszego gwizdka w Berlinie. Mecz z Austrią będzie miał dla Polaków ogromne znaczenie. Nie tylko w kontekście dalszych losów na Euro 2024.

Wśród Austriaków panuje natomiast ogromny optymizm przed meczem z Polską. "Będziemy mieć więcej szans" - słyszymy w Berlinie.

twitter.com

Emocje rosną w Berlinie:

Tymczasem Austriacy nie kryją... zadowolenia z ewentualnego powrotu do wyjściowego składu Polaków Roberta Lewandowskiego.

Polacy opanowali centrum Berlina.Niesamowite sceny w niemieckiej stolicy.

Polscy kibice zmierzają już w stronę stadionu:

W Berlinie nie zabraknie też Mariusza Pudzianowskiego! Legenda polskiego sportu ruszyła rano z Warszawy pociągiem wraz z pozostałymi polskimi kibicami, by wspierać kadrę w meczu z Austrią

x.com

W meczu z Austrią w ataku mają zagrać Adam Buksa i Krzysztof Piątek!

Polscy kibice coraz bliżej stadionu!

Polacy opanowali Berlin!

Oto skład Polaków na mecz z Austrią!

A to już "11" Austriaków:

Polscy kibice nie odpuszczają! Do meczu pozostało 50 minut

W pierwszym piątkowym meczu Ukraina odwróciła losy meczu ze Słowacją i po golach Mykoli Szaparenki i Jaremczuka wygrała 2:1, dzięki czemu zrobiła duży krok w stronę awansu do dalszej fazy rozgrywek

Deszcz nie przeszkadza polskim kibicom w Berlinie!

Polscy kibice robią furorę przed meczem na ulicach Berlina

Ostatni raz Polacy mierzyli się z Austriakami we wrześniu 2019 r. Wówczas drużyna Jerzego Brzęczka zremisowała w eliminacjach do Euro 2020 0:0 na PGE Narodowym. Pół roku wcześniej Polacy pokonali w Wiedniu gospodarzy 1:0 po golu Krzysztofa Piątka. Bohater tamtego meczu zagra dziś w wyjściowym składzie!

Do arcyważnego meczu Polaków zostało już tylko nieco ponad 10 minut!

Piłkarze stoją już w tunelu i są gotowi do wyjścia na murawę w Berlinie! Do arcyważnego meczu pozostały już tylko minuty!

Podopieczni Michała Probierza będą chcieli dziś udowodnić, że pozytywne komentarze po meczu z Holendrami nie były przypadkowe i w starciu z Austriakami powtórzyć dobrą grę

Piłkarze już na boisku! Za moment hymn Austrii, a następnie Polski

Austriacy żywiołowo odśpiewali swój hymn, teraz czas na polskich fanów i Mazurka Dąbrowskiego!

Dziesiątki tysięcy Polaków z dumą odśpiewały hymn narodowy. Teraz czas na przywitanie obu drużyn i losowanie stron z udziałem kapitanów

Przypominamy skład Polaków:

I "11" Austrii, w której po meczu z Francją (0:1) doszło do kilku dużych zmian.Ralf Rangnick zdecydował się zrezygnować z duetu środkowych obrońców

x.com

1.min

Austriacy rozpoczęli mecz w Berlinie!

1.min

Podopieczni Ralfa Rangnicka zaczęli starcie od obiecującej akcji lewą stroną boiska. Niebezpieczeństwo zażegnał jednak Jan Bednarek, wybijając piłkę na aut

2.min

Polacy konstruują swój pierwszy atak w tym meczu od wymiany podań na lewej stronie boiska. Nicola Zalewski wywalczył rzut z autu

3.min

Zacięta walka o piłkę w środkowej części boiska! Austriacki zawodnik sfaulował polskiego piłkarza

4.min

Austriacy utrzymują piłkę na połowie Polaków. Ci muszą bronić się przed kolejnymi atakami rywali!

5.min

Z kontratakiem próbował wyjść Krzysztof Piątek. Napastnik tureckiego Basaksehiru został jednak sfaulowany w środkowej części boiska. Turecki sędzia Halil Meler nie zdecydował się pokazał Austriakowi żółtej kartki

6.min

Dawidowicz sfaulował w środkowej części boiska Marko Arnautovicia, który tyłem do bramki Polaków próbował opanować piłkę

7.min

Nieudane zagranie Sabitzera i od bramki rozpocznie Wojciech Szczęsny

8.min

Polski bramkarz rozpoczął od bramki dalekim wykopem. Piłka szybko wróciła jednak pod nogi Austriaków

8.min

Od rzutu wolnego na połowie Polaków rozpoczną Austriacy

9.min

Sabitzer dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Polaków. W nim znakomicie odnalazł się Jakub Kiwior, który wybił piłkę głową

9.min

Austriacy obejmują prowadzenie! Środkowy obrońca Gernot Trauner został w polu karnym Polaków po rzucie wolnym i wykorzystał celne dośrodkowanie z lewej strony. 32-latek silnym uderzeniem głową skierował piłkę do polskiej bramki

10.min

Nie jest to dobry początek meczu w wykonaniu Polaków. Podopieczni Michała Probierza szybko stracili piłkę po wznowieniu i teraz ponownie muszą walczyć o jej odbiór

11.min

Trwa zacięta walka o piłę w środkowej części boiska

12.min

Środkiem próbowali atakować Polacy. Krzysztof Piątek nie zrozumiał się jednak z Piotrem Zielińskim, co rywale wykorzystali w ułamku sekundy, odbierając piłkę

13.min

Z kolejnym atakiem ruszają Austriacy

14.min

Jeden z Austriaków pokusił się o rajd lewą stroną boiska. Akcję zakończył dośrodkowaniem w pole karne Polaków, jednak dobrze ustawionym w nim był Paweł Dawidowicz

15.min

Polacy ponownie utrzymywali się przy piłce przez zaledwie kilka sekund

16.min

Austriacy rozgrywają piłkę na lewej stronie boiska

16.min

Seiwald bardzo dobrze odnalazł się na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne Polaków. Piłka zmierzała wprost na nogę Sabitzera. Austriak został jednak w porę wyprzedzony przez polskiego obrońcę

17.min

Polacy mają pretensje do tureckiego sędziego! Zdaniem podopiecznych Michała Probierza, jeden z rywali zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter jednak nie chciał słuchać polskich piłkarzy i nakazał kontynuowanie gry

18.min

Dobra akcja Polaków! Nicola Zalewski zamknął akcję na lewym skrzydle, jednak fatalnie spudłował! Polski wahadłowy strzałem z pierwszej piłki mógł dać bramkę wyrównującą. Biało-Czerwoni mogą żałować tej szansy!

19.min

Austriacy próbują uspokoić grę, rozgrywając piłkę w środkowej części boiska

20.min

Polacy po odważnych kilku minutach ponownie wycofali się na własną połowę

21.min

Dośrodkowanie w pole karne Polaków i dobra interwencja Zalewskiego, który został sfaulowany przez rywala

22.min

Wojciech Szczęsny interweniował przed polem karnym! Polski bramkarz w porę wyszedł z bramki i głową strącił prostopadłe podanie, zmierzające w stronę austriackiego napastnika

23.min

Prawym skrzydłem próbowali atakować Polacy, jednak szybko stracili piłkę i z akcją ruszyli Austriacy. Ich atak zakończył się sytuacją sam na sam, którą wygrał z Arnautoviciem Wojciech Szczęsny. Austriak był ostatecznie na spalonym, więc ewentualny gol nie zostałby uznany

24.min

Kolejna próba Polaków i kolejna szybka strata. Prócz jednej akcji, podopieczni Michała Probierza nie mieli do tej pory wielu szans. Austriacy grają na ten moment bardzo skutecznie

25.min

Trwa zacięta walka o piłkę w środkowej części boiska

26.min

Polacy próbowali wyjść z szybką akcją z własnej połowy, jednak Krzysztof Piątek nie zrozumiał się z Frankowskim i rywale przechwycili futbolówkę

27.min

Piotr Zieliński próbował z dystansu! Kapitan polskiej kadry trafił jednak w głowę interweniującego rywala

28.min

Polscy obrońcy wymieniają podania na własnej połowie

29.min

Prawym skrzydłem odważnie ruszył Frankowski! Prawy wahadłowy wbiegł w pole karne rywali i zagrał piłkę w stronę Adama Buksy. Skuteczną interwencją popisał się jednak austriacki obrońca

30.min

Krzysztof Piątek GOOOOL!!!!!! "El Pistolero" po pięciu latach trafia ponownie w meczu z Austrią!!!

30.min

Napastnik Basaksehiru znakomicie odnalazł się w polu karnym rywali i dopadł do bezpańskiej piłki na szóstym metrze Austriaków. 28-latek nie pomylił się w arcyważnej sytuacji i strzelił wyrównującego gola! 1:1 w Berlinie!

33.min

Rozjuszeni Austriacy ruszyli do kolejnych ataków po stracie bramki. Na razie bardzo dobrze spisują polscy obrońcy

34.min

Znakomicie wyszedł spod pressingu Piotr Zieliński. Kapitan polskiej kadry próbował zagrać za linię obronę rywali, jednak dobrze odczytali to Lienhart z Traunerem

35.min

Z akcją prawą stroną ruszają Austriacy

36.min

Austriacy utrzymują się przy piłce w środkowej części boiska

37.min

Biało-Czerwoni odebrali piłkę rywalom i ruszyli ze swoją akcją. Ta została zatrzymana przez starcie Austriaka z Frankowskim. Ostatecznie turecki arbiter odgwizdał przewinienie Polaka, co spotkało się z gwizdami polskich kibiców

38.min

Austriacy próbują wyjść spod pressingu Polaków. Ci od kilku minut stoją wysoko na połowie rywali

39.min

Dobra sytuacja Austriaków 3 na 2 zakończona ostatecznie nieudanym strzałem Sabitzera. Było groźnie pod bramką Polaków!

40.min

Austriacy mają od kilku minut kolejny dobry moment w tym meczu. Polacy nie potrafią przedostać się z piłką na połowę rywali

41.min

Podopieczni Ralfa Rangnicka utrzymują się na połowie rywali. Polacy bronią swojej lewej strony boiska, na której akcje konstruują Austriacy

42.min

Groźny strzał z dystansu Marcela Sabitzera! Austriacki pomocnik chybił jednak o kilkanaście centymetrów

43.min

Polacy w końcu odzyskali piłkę i próbują wykorzystać ostatnie minuty pierwszej połowy

44.min

Dobra interwencja austriackiego bramkarza, który odczytał zagranie Zalewskiego za plecy austriackich obrońców i wybił piłkę na aut

45.min

Faul Austriaka niecałe 30 metrów od własnej bramki! Szansa dla Polaków na strzał bezpośredni z rzutu wolnego

45+1.min

Znakomita próba Piotra Zielińskiego! Kapitan kadry zdecydował się na strzał bezpośredni z rzutu wolnego, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Patrick Pentz

45+2.min

Przerwa! Polacy remisują z Austrią po pierwszej połowie 1:1

Oto gol na 1:1 Krzysztofa Piątka. Ta reakcja polskich kibiców!

Dzisiaj w Berlinie furorę robi Mariusz Pudzianowski! Legenda polskiego sportu wspiera z trybun podopiecznych Michała Probierza

Po tym strzale Piotra Zielińskiego Polacy domagali się z rzutu karnego

Na trybunach nie mogło zabraknąć Cezarego Kuleszy

46.min

Polacy rozpoczęli drugą połowę meczu!

46.min

Na boisku zameldował się Jakub Moder, który zmienił Jakuba Piotrowskiego. Z kolei Austriacy puścili do boju Patricka Wimmera w miejsce Floriana Griilitscha

47.min

Polacy dobrze odparli pierwszy atak rywali w drugiej połowie

48.min

Austriacy wymieniają podania na własnej połowie

49.min

Polacy na razie wycofani czekają na własnej połowie na błąd rywali

49.min

Robert Lewandowski w rozgrzewce! Wszystko wskazuje na to, że najlepszy strzelec w historii polskiej kadry zadebiutuje w tym meczu na Euro 2024

50.min

Austriacy skutecznie utrzymują się przy piłce od początku drugiej połowy

51.min

Prawą stroną ruszył Patrick Wimmer. Austriacki pomocnik próbował dośrodkować w pole karne Polaków, jednak dobrą interwencją popisał się Jakub Kiwior. Za moment rzut rożny dla Austrii!

52.min

Dobre dośrodkowanie w pole karne Polaków, główka i... skuteczna interwencja Wojciecha Szczęsnego! Dobra szansa Austriaków

52.min

Z szybką akcją ruszyli Polacy i zakończyli ją strzałem Krzysztofa Piątka z dystansu. Tym razem jednak strzelec bramki chybił o kilka metrów

53.min

Bartosz Slisz zatrzymał nieprzepisowo Austriaka i został ukarany żółtą kartką

54.min

Dobra akcja Sabitzera zakończona strzałem z pola karnego. Uderzenie Austriaka bardzo dobrze zablokował jednak Jan Bednarek!

55.min

Austriacy utrzymują się przy piłce na połowie Polaków

56.min

Żółtą kartką ukarany został Patrick Wimmer! Austriak nieprzepisowo zatrzymał Zalewskiego, który obiecująco rozpędzał się lewym skrzydłem

57.min

Jakub Moder dobrze ruszył w tempo za akcją i otrzymał podanie od Zalewskiego. Polski pomocnik został sfaulowany i Polacy rozpoczną od rzutu wolnego

58.min

Robert Lewandowski przygotowuje się do wejścia na boisko!

59.min

Kevin Danso wchodzi w miejsce Gernota Traunera

60.min

Podwójna zmiana w wykonaniu Michała Probierza! Boisko opuszczają Adam Buksa i Krzysztof Piątek, a w ich miejsce wchodzą Robert Lewandowski i Karol Świderski

61.min

Od bramki rozpoczęli Austriacy

62.min

Żółtą kartką ukarany został Jakub Moder, który sfaulował Baumgartnera

63.min

Alexander Prass zastępuje Phillippa Mwene

64.min

Groźnie było pod bramką Polaków! Niebezpieczeństwo zażegnali jednak obrońcy

65.min

Robert Lewandowski ukarany żółtą kartką! Kapitan polskiej kadry uderzył rywala łokciem w starciu o górną piłkę

66.min

Złe zagranie Frankowskiego i piłkę odzyskali Austriacy

66.min

Christoph Baumgartner i Austria prowadzi 2:1! Pomocnik Lipska odnalazł się w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym Polaków i skierował piłkę do bramki Wojciecha Szczęsnego

68.min

Polacy konstruują akcję na lewej stronie

69.min

Obiecujące uderzenie Świderskiego! Napastnik strzelił z dystansu, jednak wprost w Patricka Pentza. To była bardzo dobra sytuacja

70.min

Żółtą kartką za faul ukarany został Marko Arnautović

71.min

Polacy wymieniają podania w środkowej części boiska. Mecz wchodzi w decydującą fazę!

72.min

Polacy utrzymują przy piłce na prawym skrzydle

73.min

Austriaccy kibice zagłuszają polskich fanów na trybunach w Berlinie

74.min

Kolejne minuty mijają, a Polacy wciąż nie są w stanie zagrozić bramce Austriakom w ostatnim fragmencie drugiej połowy

75.min

Znakomita okazja Austriaków! Bardzo dobrą akcję strzałem z linii pola karnego zakończył Patrick Wimmer. Uderzenie pomocnika obronił jednak Wojciech Szczęsny. Było blisko!

76.min

Kamil Grosicki wchodzi w miejsce Bartosza Slisza

77.min

Rzut karny dla Austrii! Marcel Sabitzer wyszedł na sam na sam z Wojciechem Szczęsnym i po udanym manewrze, polski golkiper ratował się przewinieniem. Przy okazji został ukarany żółtą kartką

78.min

Marko Arnautović pewnie z rzutu karnego i Austria prowadzi już 3:1!

W taki sposób Austriacy zdobyli gola na 2:1

81.min

Podwójna zmiana w reprezentacji Austrii. Schmid i Gregotisch meldują się na murawie w miejsce strzelców goli w drugiej połowie

83.min

Bardzo nieudana druga połowa w wykonaniu Polaków, którzy wciąż męczą się w trakcie rozgrywania kolejnych akcji

84.min

Znakomita interwencja Wojciecha Szczęsnego! Posch popisał się celnym uderzeniem z dystansu, jednak dobrze broni polski golkiper

85.min

Pudło Euro 2024! Konrad Laimer nie trafił do pustej bramki! Polaków przed stratą czwartej bramki uratował sam Austriak

87.min

Kacper Urbański wchodzi w miejsce Piotra Zielińskiego

87.min

Austriacy utrzymują się przy piłce. Obie drużyny wyglądają na pewne ostatecznego rozstrzygnięcia - wyrażnej wygranej Austrii

88.min

Dobra akcja Austriaków lewą stroną. W piłkę trafiony został jeden z polskich obrońców, jednak turecki arbiter nie wskazał na 11. metr polskiego pola karnego

89.min

Polacy wciąż nie są w stanie stworzyć, chociaż jeszcze jednej dobrej sytuacji w drugiej połowie

90.min

Cztery minuty doliczył Turek do drugiej połowy

90+1.min

Austriacy znakomicie czytają grę podopiecznych Michała Probierza po przerwie

90+2.min

Polacy w końcu wymieniają podania na połowie Austriaków. Do końca meczu pozostało już jednak tylko kilka minut

90+3.min

Zagranie na Kamila Grosickiego i dobra szansa. Skrzydłowy był jednak na pozycji spalonej

90+4.min

Koniec meczu! Austriacy koncertowo rozegrali drugą połowę i zasłużenie wygrali z Polakami 3:1. W ostatnim grupowym meczu podopieczni Michała Probierza zmierzą się 26 czerwca z Francją

Austria dzięki wygranej umocniła się na trzecim miejscu w grupie D. Tym samym zrobiła duży krok w stronę awansu do następnej fazy. W ostatniej kolejce Austriacy zagrają z Holandią

W ostatnim piątkowym meczu wspomniane Francja i Holandia zmierzą się w hicie dnia o 21.00